Mladší dorostenky doma vítězně

09.11.2009 14:33

V lize mladších dorostenek nastoupilo naše družstvo v domácím prostředí s odhodláním konečně vybojovat první vítězství a to se podařilo na 100%. V obou víkendových utkáních nenechaly hostující soupeřky od prvních minut na pochybách, kdo je pánem na hřišti, a dvakrát výrazně zvítězily.

BK Loko K.Vary - Slovan Litoměřice   110:26  (15:5 ; 47:7 ; 81:16)

fauly : 22/18 , trojky : 2/0 , trestné hody : 13/8 - 30/12

Sestava a body: Malečková 2, Suchanová 0, Caháková 5, Schnorrerová 9(1), Náglová 16, Drahokoupilová 14, Zdeňková 4, Tomková A. 0, Jenšíková J. 15(1), Nováková T. 18, Schmiegerová 15, Sosnovcová 12

Úvod zápasu nás zastihl zcela nekoncentrované, a tak se soupeř velmi lehce ujal vedení 2:5. V tu chvíli asi nikdo netušil, že jde o poslední vedení i na dlouhou dobu jediné body litoměřických děvčat. Po vystřídání se obraz hry totiž naprosto změnil a Lokomotiva nastartovala doslova útočné manévry, podpořené agresivní obranou. Litoměřice byly pozadu ve všech činnostecha k vidění byly ze strany našich hráček velmi pohledné akce. Celé utkání mělo až exhibiční průběh, a tak si děvčata mohla vychutnat premiérové vítězství v letošní soutěži.

BK Loko K.Vary - BK DE Prosek   90 : 53  (25:16 ; 46:34 ; 67:43)

fauly : 26/21 , trojky : 4/1 , trestné hody : 23/14 - 28/12

Sestava a body: Malečková 4, Caháková 6, Schorrerová 7(1), Náglová 7, Drahokoupilová 11, Moučková 10, Zdeňková 7(1), Tomková B. 4, Jenšíková J. 4, Nováková T. 6, Schmiegerová 10, Sosnovcová 8.

Nedělní soupeř byl mnohem basketbalovější a kvalitnější protivník, což dával najevo od úvodu utkání zejména svým rychlým protiútokem. Ten nám činil z počátku veliké problémy. Přesto jsme se s tímto dokázali srovnat a 1. čtvrtinu vyhrát díky dobré útočné spolupráci. Druhé dějství bylo nejvyrovnanějším úsekem zápasu. I když Prosek dělal, co mohl, naše vedení jsme ještě navýšili na poločasový stav 46:34 . Ve 3. a 4. čtvrtině  jsme díky zlepšené obraně a dobře fungujícímu útoku odskočili svému soupeři až na konečných 37 bodů.

Všechna děvčata zaslouží za předvedený výkon, nasazení a bojovnost pochvalu a nezbývá než veřit, že se i v dalších utkáních budeme radovat jako o tomto víkendu.

Vyhledávání

Nábor děvčat

Klub BK Lokomotiva KV doplňuje všechna svá družstva (hledání nových adeptek do jednotlivých kategorií).

Přípravka (1. - 5.třída), minižákyně, žákyně i dorostenky - dívky se mohou hlásit organizačnímu pracovníkovi nebo u samotných trenérů.

Bližší informace + kontakt naleznete ZDE.

Hodnocení hráček ŽBL

Nová anketa vytvořená speciálně pro diváky a fanoušky našeho klubu, kteří pravidelně sledují utkání družstva žen v nejvyšší basketbalové soutěži.

Která hráčka si zaslouží Vaší pochvalu a která naopak nezíská žádná vyšší ohodnocení za výkon v domácích utkáních?