Mladší žákyně v extralize dvakrát neúspěšně

29.01.2012 14:49

První dvě utkání v extraligové nadstavbě nás čekala tento výkend na palubovkách Slovanky Praha a Brandýsa nad Labem. V sobotním utkání jsme byli jasnými outsidery. Nula v kolonce proher v dosavadním průběhu soutěže o kvalitě Slovanky jasně vypovídá. Soupeř disponuje širokým a vyrovnaným kádrem, což se během utkání jasně projevilo. Výsledky Brandýsa byly doposud podobné jako ty naše a tak se v neděli očekával tuhý boj.

Basket Slovanka Praha - BK Lokomotiva Karlovy Vary  82 : 43 ( 23:8 49:21 70:31 )

Sestava a body : Gašicová 16 (1 trojka,TH 5/1), Schveinerová 11(1/1), Pogosjanová 9 (2/1), Kudrnová 7 (10/3),Součková (2/0),

Trochová, Királyiová, Brejšová, Vejvodová (2/0)

I přes zcela jednoznačný výsledek pro domácí nebyl vývoj hry až tak jednoznačný. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v přesnosti zakončování a převaze na doskokoku, kde jsme nedokázali konkurovat vyšším a silově lépe vybaveným hráčkám. Ačkoliv jsme prohráli, našla se i pozitiva. Vysoký standart si udržuje Hana Gašicová a k ní se dnes přidaly s chutí hrající Naty Pogosjanová a Terka Schveinerová. Vidět byla i Kristýna Kudrnová, její pokusy, ale velmi často minuly cíl.O trápení v zakončení svědčí také pouhých šest proměněných trestných hodů z dvaadvaceti pokusů.

BK Brandýs nad Labem - BK Lokomotiva Karlovy Vary  57 : 56 ppr. ( 14:13 29:20 38:34 50:50 )

Sestava a body : Gašicová 22 (2 trojky,10/8), Kudrnová 13 (6/3), Součová 9 (9/3), Výchová 7 (2/1), Schveinerová 2 (2/0),

Brejšová 2, Pogosjanová 1 (2/1),Vejvodová (2/0), Királyiová, Trochová

V nedělním utkání jsme si chtěli spravit chuť. Postavení v tabulce a výsledky Brandýsa  napovídaly, že s tímto soupeřem nejsme bez šancí. Od úvodu se tyto prognózy potvrdily a obě družstva se přetahovala ve vedení. Ve 2. čtvrtině nás bohužel postihl výpadek a soupeř nám odskočil do devítibodového vedení.

Druhý poločas jsme odehráli ve velmi dobrém rozpoložení a s chutí ukázat, že umíme hrát a chceme se o vítězství poprat.Pomalu jsme ukrajovali z náskoku domácích. Po 3.čtvrtinách to bylo o pouhé čtyři body. Když ihned po nástupu do závěrečného dějství Hanka Gašicová trojkou snížila na rozdíl jediného bodu začínalo se v podstatě od začátku. Až do 8. minuty byl stav nerozhodný 46:46. Domácím se poté podařilo zaznamenat dva velmi šťastné koše z těžkých pozic a s námi to nevypadalo dobře. Holky ale nesklopily hlavu. Po time outu perfektně sehrály nacvičený aut a Hanina byla při pokusu o zakončení faulována. Proměnila oba trestné hody a bylo to jen o koš. Následně jsme ubránili a měli šanci na vyrovnání. Znovu Hanina těsně bráněna se pokusila o únik, přihrála zcela volné Kristýnce Kudrnové a ta se z rohu šestky nemýlila. Bylo vyrovnáno a čekalo nás prodloužení.

Oba týmy ze sebe doslova ždímaly zbytky sil. Hrálo se velmi tvrdě na hranici pravidel. Domácí hráčky nešťastné vyrovnání nepoložilo, ale byly to právě ony, komu se úvod prodloužení povedl lépe. Po třech minutách totiž vedli 57:50.V tu chvíli už asi málo kdo věřil, že by se mohl opakovat podobný závěr jako na konci základní hrací doby. Holky však nechtěli odjíždět s pocitem zklamání a vrhly zbytek sil do závěrečné dvouminutovky. Svojí agresivitou nutili domácí k chybám a sami se dostávali do zakončení, při kterém nás domácí faulovali. V posledních dvou minutách jsme tak stříleli celkem šest trestných hodnů a čtyři z nich proměnili. Hanina pak ještě čtyřicet vteřin před koncem proměnila střelu za dva body a další drama bylo na světě. Celkem třikrát jsme v posledních třiceti vteřinách šli do zakončení dvojtaktem, ale ani jednou jsme nebyli přesní. V té chvili už domácí pouze bránili a čekali až je spasí klakson. Do konce utkání schází necelých pět sekund a náš tým vyhazuje z autu na vlastní polovině. Poslední šanci jak otočit nepříznivý stav jsme ale nevyužili a tak se domácí mohli radovat ze šťastného vítězství.

Bohužel to nevyšlo ani dnes. Vedle nepřesného zakončování dvojtaktů nás opět  trápily trestné hody. Ze třiatřiceti jsme proménili šestnáct. Stidet se za svůj výkon holky, ale nemusí a na domácí palubovce se budeme snažit Brandýsu porážku oplatit.

Vyhledávání

Nábor děvčat

Klub BK Lokomotiva KV doplňuje všechna svá družstva (hledání nových adeptek do jednotlivých kategorií).

Přípravka (1. - 5.třída), minižákyně, žákyně i dorostenky - dívky se mohou hlásit organizačnímu pracovníkovi nebo u samotných trenérů.

Bližší informace + kontakt naleznete ZDE.

Hodnocení hráček ŽBL

Nová anketa vytvořená speciálně pro diváky a fanoušky našeho klubu, kteří pravidelně sledují utkání družstva žen v nejvyšší basketbalové soutěži.

Která hráčka si zaslouží Vaší pochvalu a která naopak nezíská žádná vyšší ohodnocení za výkon v domácích utkáních?