V neúplné sestavě a bez nové posily, ale s vydřeným vítězstvím

04.01.2012 23:32

BK Lokomotiva Karlovy Vary - BK Strakonice 69:67 (16:18, 41:30, 54:50)

rozhodčí: Smetana Jiří, Egr Jaroslav komisař: Zemánek Jiří

135 diváků

Sedláčková B. 20 (1x3, 4/3), Kučerová Š. 13 (1x3, 10/8, 10 dosk.), Pospíšilová Š. 10 (3x3, 2/1), Muchová M. 10 (1x3, 6/5), Krč Turbová L. 8 (1x3, 1/1), Houdková J. 7 (1/1), Letková M. 1 (2/1)

Administrativní nečinnost kanceláří FIBA (údajně až do 9.ledna !!!) bohužel zapříčinila, že první avizovaný ostrý test nové posily našeho áčka Erici DiClemente se odsunul až na příští týden a tak jsme nastupovali k novoročnímu domácímu utkání se Strakonicemi pouze s 9-ti  zdravými hráčkami. Je pravda, že i soupeř ze Strakonic přijel bez své ústřední rozehrávačky Michaeli Uhrové a tak byly karty před utkáním rozdány na obě strany stejně. Začátek utkání se nesl zejména v duchu velké nervozity našich hráček a tím i vedení hostujícího celku. Ovšem ve druhé čtvrtině holky zabraly na 100%, zlepšily střelbu i obranu a výsledkem bylo několik pohledných akcí i 11-ti bodové vedení v polovině utkání. Ve stejném duchu se nesl i začátek třetí čtvrtiny, bohužel několik jednoduchých ztrát a nedaných "šoupáků" z naší strany opět povolilo soupeři dostat se do utkání, které jsme nicméně i díky velmi dobrému hernímu i střeleckému výkonu Blanky Sedláčkové (20 bodů v utkání) skoro až do závěru utkání kontrolovali většinou 4 až 8-mi bodovým vedením. Na závěr je však nutno konstatovat, že poslední dvě minuty utkání, kdy soupeř ukrajoval jeden bod našeho náskoku za druhým a našemu týmu trochu docházela pára, dostávalo skvěle fandící publikum do infarktového stavu a tak závěrečný klakson a dva zbývající plusové body na naší straně rozpoutaly neskrývané veselí našich hráček a velký potlesk diváků, kteří určitě ocenili velké nasazení celého týmu.

slovo k utkání:

trenér David Zdeněk: Jsem rád za výhru. Na Strakonice jsme se připravovali i mezi svátky. Bohužel jsme odchodem Bestagno přišli o sílu pod košem hlavně na doskoku, ale musíme jí nahradit dobrou prací celého týmu, což se nám dařilo hlavně v druhé čtvrtině.  Koncovka byla i díky našim chybám napínavá a do dalších utkání už nám snad pomůže Erika Diclemente.

MVP Blanka Sedláčková: Děkuju za toto ocenění. Jsem ale hlavně ráda, že jsme vyhráli. Byla tu opět úžasná atmosféra a je třeba poděkovat naším skvělým fanouškům. Už na konci prosince jsem se cítila dobře a snad mi moje forma ještě několik zápasů vydrží.

zápasové statistiky:

Vyhledávání

Nábor děvčat

Klub BK Lokomotiva KV doplňuje všechna svá družstva (hledání nových adeptek do jednotlivých kategorií).

Přípravka (1. - 5.třída), minižákyně, žákyně i dorostenky - dívky se mohou hlásit organizačnímu pracovníkovi nebo u samotných trenérů.

Bližší informace + kontakt naleznete ZDE.

Hodnocení hráček ŽBL

Nová anketa vytvořená speciálně pro diváky a fanoušky našeho klubu, kteří pravidelně sledují utkání družstva žen v nejvyšší basketbalové soutěži.

Která hráčka si zaslouží Vaší pochvalu a která naopak nezíská žádná vyšší ohodnocení za výkon v domácích utkáních?