26.02.2012 13:04

SOBOTA 25.2.2012

Mladší dorostenky (extraliga)

BK Loko KV - Frisco Brno 47:79 (9:23; 17:31; 28:56)

Jenšíková Janička 14, Moučková Evča 10 (8/6), Schmiegerová Jíťa 8 (2/2), Zdeňková Kiki 7 (6/5), Malečková Kája 3 (1x3), Sosnovcová Ráďa 3 (2/1), Krejčová Kačenka 2

Zbytečný respekt zapříčinil, že se vlastně výsledek utkání rozhodl již v první čtvrtině. Přestože se výkon našeho družstva postupně zlepšoval, na favorita mistrovského titulu to bohužel nestačilo. Vedle odvahy nám v tomto utkání (částečně v celé sezóně) scházel rychlejší přechod na útočnou polovinu a jednoduchá hra 1:1. Přesto hambu jsme určitě neudělali.

Mladší žákyně (extraliga)

ŠBK PSadská  - BK Loko KV (18:30hod.) (68:48) (21:6 36:22 52:37)

Škoda, kdyby se dařilo více než třem hráčkám, mohli jsme myslet na lepší výsledek.

Extraliga ŽBL

Valosun Brno - BK Lokomotiva Karlovy Vary 71:78 (9:14; 21:34; 43:46)

Muchová M. 20 (1x3, 8/7), Krč - Turbová L. 18 (12/10, 9 získaných faulů), Kučerová Š. 12 (2/0), Holmes K. 9 (6/5), Houdková J. 7 (2/1), Pospíšilová Š. 5 (1x3, 2/2), Letková M. 4 (2/2), Novocká B. 2 (2/2), Sedláčková B. 1 (2/1)

Utkání, ve kterém nás v první polovině zdobila zejména dobrá defenzíva (dovolili jsme domácímu favoritovi vstřelit jen 21 bodů), jsme si zkomplikovali hlavně vlastními chybami ve třetí čtvrtině, kdy jsme nechali tým z metropole Moravy vrátit do utkání a snížit náš náskok na rozdíl tří bodů. V závěrečné čtvrtině to byla válka nervů a 5 minut před koncem se dokonce dostali domácí do prvního vedení v utkání, jenže tentokrát jsme měli větší touhu po vítězství a nenechali jsme si velmi důležité vítězství na půdě favorita vzít. Střelecky se v utkání blýskla Míša Muchová, která když se ujal Valosun vedení o 3 body čistě vypíchla míč a lehce skórovala. Poté přidala blok kapitánka Kučerová a z následné akce výborně hrající Krč Turbová překlopila vedení opět na naši stranu, pak se trefila i Pospíšilová za tři body a vítězství jsme už nepustili. Za zmínku stojí počet i procento střílených trestných hodů (38/30, 78,9%)

Slovo k utkání:

Holešovský Tomáš - trenér: Jednoznačně nejlepší naše vystoupení proti Valosunu letos. Dobře jsme bránili, v útoku byli aktivní a nabízeli se do kombinací. Nebýt třetí čtvrtiny tak si holky zaslouží absolutorium. Jsem rád, že jsme konečně dotáhli do konce dobře rozehrané utkání a zaslouženě zvítězili.

Holmes Kendra: Jsem ráda, že jsme vyhráli a že jsem hrála zase o trochu víc. S trenéry i holkama se zatím seznamujeme, ale vše je v pohodě. Snad budu pro tým přínosem a posuneme se výš tabulkou před play-off.

BK Loko KV - SBŠ Ostrava  86:52 (20:11 40:21 62:36)

Sosnovcová Ráďa 21 (4/1), Jenšíková Janička 15 (1x3, 2/0), Schmiegerová Jíťa 13 (5/5), Moučková Evča 11 (6/5), Parimuchová Verča 9 (2/1), Jelínková Veronika 6, Zdeňková Kiki 4, Krejčová Kačenka 4 (1x3, 2/1), Štěříková Anička 3 (4/3)

Nedělní utkání mohlo rozhodnout již před posledním kolem, že v případě našeho vítězství nemůžeme v extraligové tabulce skončit hůře než 5. a nastoupíme ve čtvrfinále play-off proti USK Praha. Tento cíl se holkám dařilo plnit již od začátku utkání a kvalitním výkonem všech hráček dokázaly soupeře z Ostravy nakonec udolat o 34 bodů - gratulujeme

mladší žákyně (extraliga)

Pliska Pardubice - BK Loko KV (9:00hod.) (68:53)

Bohužel ani ve druhém venkovním utkání nedokázaly mladší žákyně zvítězit, nicméně zatím drží 4-tou příčku extraligové tabulky.

Vyhledávání

Nábor děvčat

Klub BK Lokomotiva KV doplňuje všechna svá družstva (hledání nových adeptek do jednotlivých kategorií).

Přípravka (1. - 5.třída), minižákyně, žákyně i dorostenky - dívky se mohou hlásit organizačnímu pracovníkovi nebo u samotných trenérů.

Bližší informace + kontakt naleznete ZDE.

Hodnocení hráček ŽBL

Nová anketa vytvořená speciálně pro diváky a fanoušky našeho klubu, kteří pravidelně sledují utkání družstva žen v nejvyšší basketbalové soutěži.

Která hráčka si zaslouží Vaší pochvalu a která naopak nezíská žádná vyšší ohodnocení za výkon v domácích utkáních?