Vítězná série žen pokračuje, starší dorostenky zvítězily v lize a další

BK Loko Karlovy Vary  -  BSK Kraslice   55:20  ( 18:6 32:13 49:15 )

Sestava a body : Hanina K. 13, Terka B.12, Naty L.8, Naty P. 6, Janina V. 4, Nikolka Z. 4, Miška B. 4,

Lucinka K. 2, Kačka B. 2, Terezka H, Kačka K., Péťa K.

BK Loko Karlovy Vary  -  BSK Kraslice   61:42  ( 21:8 31:24 49:32 )

Sestava a body : Hanina K. 22, Miška B. 10, Péťa K. 9, Terka B. 8, Naty L.8,

Lucinka K. 2, Kačka K. 2, Janina V.,  Kačka B., Terezka H.

Od prvních minut jsme měli v obou utkáních převahu a všechny holky si s chutí  zahrály a zaslouží si pochvalu. Jediným negativem tak bylo zranění Janči Vejvodové, která si ve druhém utkání přivodila výron.

Škoda také, že si do haly nenajde cestu větší počet rodičů a dalších příbuzných, aby své ratolesti povzbudili a viděli kolik úsilí věnují této krásné hře!!!

Starší dorostenky (liga)

BA Sparta Praha - BK Lokomotiva Karlovy Vary 47:58 (11:15; 23:25; 34:45)

Čermáková Terezka 13 (1x3), Zdeňková Kiki 9 (6/5), Kubášová Kristýna 8 (2/2), Schmiegerová Jíťa 6, Tomková Bára 4, Malečková Kája 4 (3/0), Jenšíková Janička 4, Moučková Evča 3 (4/3), Parimuchová Verča 3 (2/1), Sosnovcová Ráďa 3 (2/1), Štěříková Anička 1 (2/1)

Vědomí, že výhra nad Spartou nám zaručuje 1. místo v základní části ligy U19 nám svazovalo ruce. Soupeř byl dobře připraven, a tak jsme měli potíže hlavně v útoku. Do utkání nastoupila už nová posila Kristýna Kubášová, která nám bude pomáhat v bojích o extraligu pro příští rok. Dobře jsme bránili a v útoku nás hlavně držela Terka Čermáková. Když se k ní po poločase přidala kapitánka Jíťa Schmiegerová, odskočili jsme na dvouciferný rozdíl a ten se nám dařilo držet. Škoda jen koncovky, kdy naše koncentrace polevila a skoro 5 minut jsme nebyli schopni vstřelit koš. Toto vítězství nám zaručilo již před posledním utkáním základní části ligy 1.místo v tabulce a přímý postup do semifinále play-off!!!

Starší žákyně (extraliga)

SK EKO S.Hr.Králové - BK KV Sokol Toužim

(112:57) (31:8 65:18 91:42)

na Hradec jsme v oslabené sestavě bohužel nestačili.

NEDĚLE 4.3.2012

Sokol Nusle - BK Lokomotiva Karlovy Vary 69:73 (21:18; 35:35; 55:53)

Jenšíková Janička 17 (13/11), Kubášová Kristýna 11 (4/3), Zdeňková Kiki 10 (11/8), Moučková Evča 9 (1x3, 6/4), Schmiegrová Jíťa 9 (6/3), Sosnovcová Ráďa 9 (4/1), Čermáková Terezka 4 (4/2), Malečková Kája 4 (1x3, 4/1)

Vyrovaný zápas, který rozhodly  holky až v závěru utkání. Celý zápas ovlivnilo duo rozhodčích, kteří se rozhodli utkání proměnit v souboj na čáře trestných hodů. I když se nejednalo o nijak vyjímečně tvrdé utkání, počet faulů se zastavil na čísle 34 oproti 32 faulů domácích. Zvláště naše fauly byly často neuvěřitelným výkladem pravidel. Bohužel jsme se tak nedostali k naší nátlakové celoplošné obraně a celý zápas museli mírnit naší snahu. Vítězství na naší stranu překlopily dvě úspěšné tříbodové střely za sebou v podání Evči a Káji. Za 1. místo v lize je třeba pochválit všechny holky. Pouze jediná porážka na našem kontě je výborným výsledkem. Nutno ale dodat, že jsme udělali pouze první krok na cestě do nejvyšší soutěže dívek do 19 let.

Kara Trutnov - BK KV Sokol Toužim

(61:80) (20:28 38:50 47:66)

tentokrát děvčata naplno zabrala a odváží si s Trutnova cenné vítězství.

Extraliga ŽBL

BK Karlovy Vary - BK Aldast Strakonice 80:74 (18:27; 38:44; 57:61)

rozhodčí: Hošek Jan, Vávrová Veronika komisař: Beneš Otakar

Sedláčková B. 18 (18/16!!!, 12 F+), Muchová M. 16 (1x3, 8/7, 7 F+), Kučerová Š. 15 (5/5), Novocká 9 (1x3, 2/2), Krč - Turbová L. 9 (4/3), Pospíšilová Š. 7 (1x3), Houdková 6 (4/2)

Další z dramatických podívaných přinesl souboj se Strakonicemi. Jeden z nejtvrdších a nejzarputilejších soupeřů chtěl přerušit naši vítěznou sérii a od začátku se mu dařilo. V obraně jsme nemohli zastavit Křížovou a jistota její střelby pomohla Strakonicím k 27 bodům v první čtvrtině. Bohužel jsme zpod koše neměli úspěch, ale neskládali jsme zbraně. Našim hráčkám se příliš nedařilo, stejně jako dvojici rozhodčích, se kterou byl v celé hale spokojen snad jen komentátor utkání. Například neregulérně uznaný koš po konci poločasu vzbudil vlnu emocí. V poločasové přestávce jsme se dohodli, že se pokusíme víc bojovat, když basketbalově nám to nešlo. Holky se vydaly na stíhací závod. Když se nám podařilo skóre snížit na rozdíl 4 bodů, Strakonicím se vždy podařilo zpět odskočit. Domácí publikum nás hnalo dál a čtyři a půl minuty před koncem jsme se dostali do vedení.. Na obou stranách padly technické chyby. Na naši straně za klidně vznesený dotaz bez vulgarismů a afektu, strana hostí by si pak zasloužila vyšetření na psychiatrii... Urážky, gesta, za které by se nemuseli stydět reprezentanti restaurací čtvrté cennové skupiny. Pro nás je ale důležité vítězství, které nás posunulo na druhé místo ve skupině A2 a protáhlo naši vítěznou sérii na číslo 5. Je potřeba pochválit celý tým za bojovnost, a ikdyž se nám nedařila střelba ze všech vzdáleností, je potřeba vyzvednout procento z čáry trestného hodu, kde vynikala Sedláčková, která proměnila 16 z 18 nařízených "penalt". Klobouk dolů, "Blánč"!

Slovo k utkání:

David Zdeněk, trenér: Všechna utkání se Strakonicemi byla vyrovnaná, bojovná a plná emocí. Jsem rád, že jsme v tomto boji dnes zvítězili! Basketbalově to nebylo ideální, ale hráčky ukázaly srdíčko a charakter. Celý zápas nás zlobila obrana, hlavně dlouhodobě obranný doskok, kde se projevuje náš výškový handicap. Nechceme se ohlížet na skupinu A1 a vybírat eventuálního (ideálního) soupeře pro play-off, ale soustředit se na náš výkon.

Blanka Sedláčková, MVP: Jiný zápas se Strakonice snad ani hrát nemůžeme. Byl to boj. Snad jsme si vítězství alespoň trošku zasloužili, minimálně naši fanouškové rozhodně ano. Počet nastřílených trestných hodů jsem si uvědomila až po skoončení utkání, kdy jsem koukala do technického zápisu. S Mišel se na tréninku soustředíme na trestné hody při ztížených podmínkách :-)

Vyhledávání

Nábor děvčat

Klub BK Lokomotiva KV doplňuje všechna svá družstva (hledání nových adeptek do jednotlivých kategorií).

Přípravka (1. - 5.třída), minižákyně, žákyně i dorostenky - dívky se mohou hlásit organizačnímu pracovníkovi nebo u samotných trenérů.

Bližší informace + kontakt naleznete ZDE.

Hodnocení hráček ŽBL

Nová anketa vytvořená speciálně pro diváky a fanoušky našeho klubu, kteří pravidelně sledují utkání družstva žen v nejvyšší basketbalové soutěži.

Která hráčka si zaslouží Vaší pochvalu a která naopak nezíská žádná vyšší ohodnocení za výkon v domácích utkáních?