Ženy přivezly další výhru.

02.10.2011 12:48

K dalšímu utkání Excelsior ŽBL jsme cestovali do stověžaté matičky Prahy. Sluníčko nás doprovázelo a všichni jsme se těšili do nové haly Vysoké školy ekonomické.

Moderní stánek nováčka ženské basketbalové ligy je ideálním místem pro klání pod vysokými koši. Pěkné zázemí (šatna pro dvě fotbalová družstva) nám svědčilo a po bojové poradě jsme plné energie vlétly na hřiště. Základní pětka ve složení Muchová, Houdková, Kučerová, Bestagno a Krč - Turbová se prezentovala dobrou obranou a jen nepřesnost v přechodu do rychlého protiútoku nás brzdila v bodovém rozmachu. Co jsme však nestihly na začátku, zvládly jsme během druhé čtvrtiny. Drzé průniky Baši Novocké a přesná muška Šárky Pospíšilové pomalu přesouvaly jazýček na vahách na naší stranu a když se k tomu přidala ještě pracovitá Šárka Kučerová vedeme v poločase o 12 bodů. Po poločasovém oddechu jsme dobrou obranou hned získaly (B. Novocká) dva míče a mohly tak jednoduše skórovat. Soupeř nás chtěl zaskočit zónovou obranou, ale náš dobrý pohyb a spolupráce všech hráček mu to nedovolily. Třetí čtvrtinu pak zakončila Mišel Muchová, která byla faulovaná se závěrečným klaksonem při střele z půlky, což nevydržel ani trenér domácích (J. Bárta) a jeho technickou chybu poté ještě potrestala Šárka Pospíšilová dvěma trestnými hody.Výhru už jsme si dobrou obranou pohlídaly a celému týmu tak patří dík, za předvedenou hru. O naší převaze svědčí i konverzace naší "sniperky" Šárky Pospíšilové s mecenášem našeho rivala. Jediným záporem jinak pěkného utkání byla nepřipravenost domácích pořadatelů, zvláště pak nepřesností u stolku časoměřičů.

BLK VŠE Praha - BK Lokomotiva Karlovy Vary  66:84  (14:13 ; 27:39 ; 45:60)

Sestava a body: Kučerová Š. 21 (9/9 TH !!!), Pospíšilová Š. 16 (4 x 3!!!, 2/2), Krč - Turbová L. 11 (3/3 TH), Bestagno M. 8 (2/2 TH), Novocká B. 8, Sedláčková B. 7, Muchová M. 6 (7/6 TH !!!), Letková M. 4 (2/0 TH), Houdková J. 3 (2/1 TH)

Slovo k utkání:

Trenér D. Zdeněk: "Jsem rád, že holky plnily naše taktické pokyny a prakticky po celý zápas jsme si udrželi mírnou převahu a můžu tak říct, že jsme byli s výkonem spokojeni. Podařilo se nám ustrážit domácí Johnovou a naopak na naší straně se k Šárce Kučerové konečně přidala i její jmenovkyně Pospíšilová, což bylo dneska důležité pro vývoj utkání. Jsem rád, že jsem završil svůj trenérský víkend s bilancí 4 zápasy 4 výhry (juniorky U19 a minižákyně)."

Šárka Pospíšilová:  "Myslím, že s dnešním výkonem můžeme být spokojeni. Už po domácím zápase s Friskem Brno, jsme si říkaly, že jsme hrály dobře a tak jsme rádi, že jsme dobrou práci odvedly i dneska. Líbilo se to i panu Kaderkovi a já jsem ráda, že mi padla nějaká střela. Těšíme se na další utkání a věřím, že konečně vyhrajeme i před domácím publikem."