Víkendové výsledky a komentáře

12.11.2011 22:15

Excelsior ŽBL :

BK Lokomotiva Karlovy Vary - ZVVZ USK Praha 

Debakl s euroligovým USK

13.11.2011 22:37

Jestli se fanoušek na nedělní zápas s loňským mistrem těšil, odcházel asi mírně rozčarován. Byly jsme si vědomy síly soupeře, ale chtěly jsme podstoupit co nejlépe konfrontaci s týmem plným reprezentantek. Bohužel už začátek zápasu nám odhalil jaký bude dnes scénář. Dvě ztráty spíše z kategorie žákyň pražanky jednoduše potrestaly a rychle se ujaly vedení 4:0. Když jsme pak ještě nechaly vystřelit za tři body Ellhotovou, domácí trenéři jen nevěřícně kroutily hlavou. V celém zápase jsme spíše alibisticky přehazovaly míč jedna na druhou a zbavovaly jsme se tak zodpovědnosti. Soupeři jsme skoro nevzdorovaly a až příliš jednoduše jsme mu odevzdávaly přihrávky. V obraně jsme měly příliš velký respekt a v útoku jsme situace velmi špatně vyhodnocovaly. Když jsme měly přihrát tak jsme střílely a naopak. Po chladném výkonu vystřídaly zkušené hráčky juniorky a jejich hra přinesla do hlediště alespoň malinko vzrušení. Je škoda, že jsme víc nebojovaly a nepředvedly výkon za který bychom se nemusely stydět. Výsledný rozdíl týmových koeficientů užitečnosti 1:162 hovoří sám za sebe. Snad se do středečního pohárového utkání v Trutnově dáme malinko dohromady. S dnešním výkonem by jsme si mohly odvézt další debakl.

 

BK Lokomotiva Karlovy Vary - ZVVZ USK Praha  45:116  (16:28; 22:61; 40:88)

rozhodčí: Smetana Jiří, Egr Jaroslav  komisař: Beneš Otakar  207 diváků

 

Krč - Turbová L. 16 (2x3, 3/0), Kučerová Š. 8 (1x3, 4/1), Bestagno M. 6 (3/2), Řeháčková A. 6, Houdková J. 5 (1x3), Zdeňková K. 2, Muchová M. 2 (2/2),

 

Slovo k utkání:

trenér David Zdeněk: Bohužel dneska holky pochválit nemohu. USK jsme jejich výhru dnes velmi ulehčily. Chtěly jsme bojovat a hrát o každý koš. Místo toho jsme udělaly mnoho individuálních chyb, které se snažím odstranit u hráček žákovských kategorií. Jen malým pozitivem je, že si proti loňským mistryním mohli zahrát i naše juniorky.

 

MVP Lucia Krč - Turbová: Chtěly jsme si dnešní utkání užít. Ale nepovedl se nám vstup a celý zápas jsme se trápily. Nemohly jsme se dostat do tempa, snad z příliš velkého respektu. Bude nejlepší dnešní zápas hodit za hlavu a předvést naši sílu proti Trutnovu. Máme na to jej porazit a postoupit do finálové fáze českého poháru.

 

Technický zápis:

https://www.cbf.cz/souteze/zapas_81641_soutez_522.htmlVíce zde: https://bklokokv.webnode.cz/news/debakl-s-euroligovym-usk/

 

Starší dorostenky - liga :

BSK České Budějovice - BK Lokomotiva Karlovy Vary 71:88 (16:20; 30:45; 35:60)

Jenšíková Janča 26 (4/2), Schmiegerová Jíťa 19 (2/1), Fenklová Míša 16, Moučková Evča 12, Zdeňková Kiki 6, Tomková Bára 6, Sosnovcová Ráďa 3 (2/1) 

Po dlouhé cestě do Českých Budějovic, jsme nastoupily na palubovku 8. týmu ligy. V hale bylo znát, že v ní celý den probíhal turnaj všech družstev místního klubu. Palubovka připomínala spíše kluziště. Do zápasu jsme chtěly nastoupit agresivně, což se nám bohužel nezdařilo. Soupeř nás zaskočil zónovým presem a zónovou obranou. Kupily jsme chybu na chybu a nevnímaly jsme pokyny trenéra. Problém nám dělaly alibistické přihrávky, které jsme špatně volily. Budějovice měly problém s naší obranou, hlavně v postupném útoku takřka nebyly schopny ohrozit koš. Po poločase o patnáct bodů jsme věřily v lehké vítězství. Naší nesoustředěnosti domácí Budějovice využily a třetí čtvrtinu jsme nečekaně prohrály 25:16. Z konce zápasu tak vznikla nervózní přestřelka. Výsledné skóre se zdá jako jasná výhra, ale náš výkon byl jeden z těch méně vydařených.

 

BK Klatovy BK Lokomotiva Karlovy Vary 46:56 (15:21; 31:38; 35:46)

Moučková E. 20 (10/10), Schmiegerová J. 17 (5/3), Jenšíková J. 7 (6/3), Zdeňková K. 4 (4/2),  Parimuchová V. 4 (4/4), Sosnovcová R. 2, Tomková B. 2

 

Souboj o první místo jsme zvládly. Výsledky z předchozích kol nás nasvědčovaly, že spolu s Klatovy svedeme souboj o vedoucí pozici v tabulce Ligy juniorek U 19. Obavy z nedělního výkonu se naštěstí nenaplnily, možná i proto, že se zápas hrál až od13 hodin. Hlavně díky dobré obraně, jsme si celý zápas vytvářely mírné vedení. I když jsme se dopouštěly malých chybiček, nedovolily jsme domácím hráčkám, aby se nám bodově přiblížily. Jediné drama nastalo během poslední čtvrtiny, když omylem zapisovatelka domácích přičetla naše body Klatovům. Vše se naštěstí vyřešilo a po úpravě zápisu jsme udržely desetibodové vedení až do konce. K stabilně dobrým hráčkám se dnes přidalo duo Veronika Parimuchová a Veronika Jelínková.

 

Starší žákyně - liga :

Slovanka Praha BK Lokomotiva Karlovy Vary

(88:61) (19:15 39:27 66:45)

Aritma Praha BK Lokomotiva Karlovy Vary

(57:61) (17:17 41:33 51:48)

Po zbytečně vysoké porážce na hřišti favorizované Slovanky, dokázaly holky vyválčit dva body na palubovce Aritmy a drží lichotivé druhé místo ligové tabulky.

 

Minižákyně - OP :

Jakoby naše holky zůstaly duchem doma ve svých vyhřátých postýlkách.Tak nějak jsme se dnes prezentovali v Kožlanech proti domácím.Ti rozhodně neměli ani výškovou nebo jinou převahu, ale běhali, bojovali o každý míč a vyzařovala z nich radost ze hry. Slova kritiky patří zejména našim "služebně starším" děvčatům, od kterých se očekává, že půjdou příkladem těm menším a ve slabších chvílích je podpoří.V našem družstvu to dnes bylo zcela opačně. Drobotina bojovala, rvala se o míče a snažila se ze všech sil, zatím co zkušenější holky doslova pochodovaly,neplnily pokyny trenéra a kupily chybu za chybou. Nezbývá nám než v tréninku ještě více přitvrdit a snažit se takovým to propadákům vyvarovat.

 

DBK KOŽLANY- BK LOKO KARLOVY VARY 65:28 (20:3, 42:10, 53:20)

Sestava a body: Pogosjanová 7(TH 6/5), Vejvodová 6 (8/4), Balážová 5 (3/1), Lencová 3 (2/1), Horáková 3 (2/1), Topolová 2 (2/0),

                             Zdeňková 2, Kaschnerová, Krejnická, Benedová, Brejšová, Kaisrlíková, Klímová

 

DBK KOŽLANY- BK LOKO KARLOVY VARY 82:14 (21:2, 37:7, 68:9)

Sestava a body: Zdeňková 5 (4/1), Balážová 5 (10/1), Pogosjanová 4(2/0), Vejvodová (2/0), Benedová (2/0), Brejšová,Lencová,

                             Topolová, Kaisrlíková, Klímová,Kaschnerová, Krejnická, HorákováVíce zde: https://bklokokv.webnode.cz/news/minizakyne-utrpely-debakl-v-kozlanech/

 

Vyhledávání

Nábor děvčat

Klub BK Lokomotiva KV doplňuje všechna svá družstva (hledání nových adeptek do jednotlivých kategorií).

Přípravka (1. - 5.třída), minižákyně, žákyně i dorostenky - dívky se mohou hlásit organizačnímu pracovníkovi nebo u samotných trenérů.

Bližší informace + kontakt naleznete ZDE.

Hodnocení hráček ŽBL

Nová anketa vytvořená speciálně pro diváky a fanoušky našeho klubu, kteří pravidelně sledují utkání družstva žen v nejvyšší basketbalové soutěži.

Která hráčka si zaslouží Vaší pochvalu a která naopak nezíská žádná vyšší ohodnocení za výkon v domácích utkáních?

 

Více informací ZDE.

Sponzoři

Více o sponzorech a partnerech klubu ZDE.

Fotogalerie

Klubovou fotogalerii s momenty ze zápasů, akcí aj. naleznete na https://bklokokv.galerie.cz.

Anketa

Který tým dosáhne v sezóně 2012/2013 nejlepšího umístění

minižákyně nejmladší (119)
37%

minižákyně starší (15)
5%

mladší žákyně U14 (36)
11%

starší žákyně U15 (30)
9%

kadetky U17 (23)
7%

juniorky U19 (58)
18%

ženy (39)
12%

Celkový počet hlasů: 320

Page on Facebook

Navštivte náš tým i na internetovém portálu Facebook a staňte se jeho fanouškem. Přímý odkaz na profil klubu ZDE.

 

Tvořte s námi novinky a aktuality, přidávejte fotografie a videa nebo jen připojte svůj názor, prosbu či kritiku.

Návštěvnost

(od 1.září 2009)

TOPlist