Píše se o nás na stránkách tisku

18.08.2010 09:43

 

Na posilách jsme si dali hodně záležet, honosí se basketbalové Karlovy Vary

velikost textu:
17. srpna 2010  10:22
To tu ještě nebylo. Hned na úvodní trénink přípravy byl pohromadě celý a kompletní kádr basketbalistek karlovarské Lokomotivy. V pondělí tak mohl druhý trenér Josef Primus prohánět po palubovce tuhnické haly jedenáct hráček. Tolik jich bude v kádru pro Ženskou basketbalovou ligu. 
 
Trojice posil Karlových Varů. Zleva: Šárka Pospíšilová, Michaela Muchová a Nikola Kovalováfoto: Václav Šlauf, MF DNES

Trojice posil Karlových Varů. Zleva: Šárka Pospíšilová, Michaela Muchová a Nikola Kovalová

"To se ještě nestalo. Dal jsem si na tom hodně záležet," pochvaluje si manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček. Přivítal tři posily. "Ještě sice mají měsíc, kdy můžou odejít, pokud by se neprosadily, ale s tím nepočítám," říká.

Hodně mu v tom pomohl předpřípravný sraz v červnu spojený s turnajem v KV Areně. "Tam jsme si dvě otestovali a už je známe. Muchovou, která přišla dnes poprvé, znám zase velmi dobře já, dlouhodobě ji sleduji."

I finanční situace jej nyní donutila pozměnit přestupovou politiku. "Hlavně jsme brali mladé hráčky, které tolik nestojí a jsou perspektivní. Smlouvy nemáme dlouhodobé, ale pouze na rok s opcí," vysvětluje Maleček.

Oblíbenou Američanku Kyle DeHavenovou by měly nové rozehrávačky. Hlavně Slovenka Nikola Kovalová, jež přišla z BSS Košice a je bývalou reprezentantkou Slovenska do 18 a 20 let.

Nikola Kovalová, basketbalistka Karlových Varů, na tréninku

Nikola Kovalová, basketbalistka Karlových Varů, na tréninku

Alternací na post jedničky by měla být osmnáctiletá Michaela Muchová naposledy hrající v pražské BA Sparta. "Znám ji, sleduji dlouho. Bereme ji jako jedničku a bude vypomáhat Kovalové. Velmi dobře vede balon a periferní vidění. Měla by zagresivnit naši hru. Ta přichází zatím na hostování," říká karlovarský manažer.

Třetí posilou bude Šárka Pospíšilová. "Před dvěma roky přišla do Strakonic z Olomouce jako reprezentantka dvacítky a velký talent.
Zítra přijede strakonický manažer Geisler a podepíše smlouvu na rok s opcí. Měla by být klasické, rychlé a bránící křídlo na pozici tři. Měla by se poprat o místu v základu. Určitě zvýší konkurenci na postech dva a tři," předpovídá Maleček.

Tým složil s velmi nízkým věkovým průměrem jednadvaceti let. "Bude tomu přizpůsobena naše hra," prorokuje.

Po odchodu Reisingerové před třemi roky navíc nemají Vary špičkovou dlouhou hráčku, která by operovala pod košem. "Super dlouhý pivot sice zase není, ale máme pohyblivé hráčky a věřím, že to zvládneme," dodává karlovarský manažer Roman Maleček.

Šárka Pospíšilová, basketbalistka Karlových Varů, na tréninku

Šárka Pospíšilová, basketbalistka Karlových Varů, na tréninku

Kouč Josef Primus zatím musí zvládnout práci za dva, hlavní trenér David Zdeněk je momentálně s nadějemi klubu na soustředění v Tachově.

"První tréninky budou zaměřeny na střelbu a kondici," říká Josef Primus. V praxi to znamená pobyt basketbalistek dopoledne v hale a odpoledne, pokud počasí dovolí, dnes a ve čtvrtek na stadionu AC Start. To vše propojené rehabilitací v Thermalu.

Dalších čtrnáct dní se bude trénovat opět dvoufázově. "Basketbalový trénink. Budeme se připravovat víc herně," říká Primus.

První vážnější prověrkou nově složeného týmu s novými mozky bude turnaj v Halle první zářijový víkend. Josef Primus nevidí problém v tom, že nynější přípravné období je kvůli mistrovství světa delší. "Taky se začalo později než minulé roky," vzpomíná.

Hlavně ale děkuje manažerovi, že od úvodního tréninku má celý kádr pohromadě. "Je to velké plus a hodně důležité. Máme dvě nové rozehrávačky a bude dost času aby se sžily s týmem," pochvaluje si Primus.

Michaela Muchová, basketbalistka Karlových Varů, na tréninku

Michaela Muchová, basketbalistka Karlových Varů, na tréninku

Basketbalový odborník si ovšem nedokáže představit, jak by mohla vypadat nejvyšší soutěž. "Vůbec nic nevíme o soupeřích. Ekonomická krize jistě pozmění rozložení sil," dodává Josef Primus.

Po delším přípravném období zahájí Lokomotiva další ročník ŽBL 20. října soubojem s mistrovským Frisco Sika Brno.

 

změny v kádru Lokomotivy Karlovy Vary

Odešly

Kyle DeHavenová (oblíbená Američanka už nebude na západě Čech pokračovat a ani nikde jinde v Evropě, shání si angažmá v USA).

Irena Borecká (jednání nejsou ještě ukončena, definitivně se rozhodne 25. srpna. Ovšem je skoro definitivní, že v Karlových Varech nebude)

Přišly

Nikola Kovalová (naposledy hrála v BSS Košice, její první zahraniční angažmá)

Šárka Pospíšilová (naposledy Strakonice, kam přišla z Olomouce)

Michaela Muchová (naposledy pražská BA Sparta, přichází na hostování).

 

Autoři:

Vyhledávání

Nábor děvčat

Klub BK Lokomotiva KV doplňuje všechna svá družstva (hledání nových adeptek do jednotlivých kategorií).

Přípravka (1. - 5.třída), minižákyně, žákyně i dorostenky - dívky se mohou hlásit organizačnímu pracovníkovi nebo u samotných trenérů.

Bližší informace + kontakt naleznete ZDE.

Hodnocení hráček ŽBL

Nová anketa vytvořená speciálně pro diváky a fanoušky našeho klubu, kteří pravidelně sledují utkání družstva žen v nejvyšší basketbalové soutěži.

Která hráčka si zaslouží Vaší pochvalu a která naopak nezíská žádná vyšší ohodnocení za výkon v domácích utkáních?

 

Více informací ZDE.

Sponzoři

Více o sponzorech a partnerech klubu ZDE.

Fotogalerie

Klubovou fotogalerii s momenty ze zápasů, akcí aj. naleznete na https://bklokokv.galerie.cz.

Anketa

Který tým dosáhne v sezóně 2012/2013 nejlepšího umístění

minižákyně nejmladší (119)
37%

minižákyně starší (15)
5%

mladší žákyně U14 (36)
11%

starší žákyně U15 (30)
9%

kadetky U17 (23)
7%

juniorky U19 (58)
18%

ženy (39)
12%

Celkový počet hlasů: 320

Page on Facebook

Navštivte náš tým i na internetovém portálu Facebook a staňte se jeho fanouškem. Přímý odkaz na profil klubu ZDE.

 

Tvořte s námi novinky a aktuality, přidávejte fotografie a videa nebo jen připojte svůj názor, prosbu či kritiku.

Návštěvnost

(od 1.září 2009)

TOPlist